fbpx
10 / 100 SEO Score

Ak sa radi so svojím dieťaťom alebo deťmi zdržujete vonku, jesenné a zimné sychravé obdobie môže byť celkom výzvou na to, ako časť s deťmi tráviť. Hlavne, ak nechcete byť vnútri. Samozrejme, v prípade vydareného zimného počasia a bieleho snehu to až taký problém nie je, ale to skutočne nebýva v tomto období pravidlom. Práve preto si predstavíme niekoľko možných alternatív, aby bola aj cez zimu zábava. 

1) Aquapark

Dnes už je aquapark v podstate každom väčšom meste a niet sa čo čudovať! Je to naozaj zábava pre malých aj veľkých. Hoci je táto aktivita podstatne drahšia ako váš pobyt s deťmi vonku, bude to pre nich veľký zážitok. Podstatné je, že už za ním nemusíte cestovať príliš ďaleko, pozrite sa na internete a hľadajte zábavný vodný park vo vašom okolí. V krajnom prípade vám určite postačí aj plaváreň, ktorá je taktiež veľmi účinná na minutie detskej energie.

2) Lezecká stena

Hovoríte si, že vy nelozíte? To vôbec nevadí, pretože lezecké steny sú veľká zábava aj pre deti. Vaše deti taktiež nemusia byť skialpinisti, ale za vyskúšanie to rozhodne stojí. Väčšina týchto centier majú aj malé lezecké steny pre deti a ktovie, možno v nich objavíte novú záľubu. 

3) Virtuálna realita

Áno, moderná doba so sebou prináša aj modernú zábavu. Prečo si teda nevyskúšať virtuálnu realitu? Tá je predovšetkým aktuálna v našom hlavnom meste, ale už aj v menších mestách postupne vznikajú centrá virtuálnej reality. Podstatou týchto centier alebo kaviarní s virtuálnou realitou sú rôzne prostredia rozšírenej reality. Dieťa sa tak môže hrať, ale aj vyskúšať si rôzne druhy športov či profesií alebo sa len tak ocitnúť na opačnom konci sveta.

4) Klziská

Pamätáte si časy, keď sme sa premávali na zamrznutom jazere? Klzisko je skvelá zábava opäť pre deti, ale aj pre dospelých. Klziská taktiež nájdete takmer v každom meste, čo je výborné. Pretože tam sa skutočne zabavíte. Korčule na ľadové korčulovanie sú dnes dostupné za pár Eur, ale na väčšine klzísk je možné si ich aj zapožičať. Samozrejmosťou sú pomôcky na korčulovanie tak, aby si vaše deti pri tomto športe neublížili.

5) Múzeá

Ak ste sa múzeám úspešne vyhýbali v letnom období, zima je ako stvorená na to, aby ste prebádali a dozvedeli sa niečo nové. Ak máte pocit, že vaše dieťa nie je práve fanúšikom múzeí, prípadne je na ne ešte malé, jednoducho sa s ním skúste porozprávať a vyzistiť, čo by ho mohlo zaujímať. Možno zvieratká alebo dopravné prostriedky? Možností na Slovensku čo sa týka múzeí je naozaj neúrekom.

6) Indoor Ihriská

Ako huby po daždi vyrastajú na Slovensku aj nové indoor ihriská, ktoré sú vhodné najmä cez zimu. Vyhýbajte sa obchodným centrám, kde by ste sa zbytočne mohli zdržať a hľadajte si zábavné centrá a ihriská, ktoré sú vyslovene na to určené. Vaše dieťa bude mať aspoň malú zmenu prostredia, navyše, celkom iste tam budú aj rôzne druhy preliezok a atrakcie tak, aby si deti užili niečo nové a neprebádané. 

Aj keď je zimné obdobie typické nie práve ideálnym počasím a tmou, nenechajte sa týmto odradiť. Aj v zime sa totiž dá objaviť množstvo zábavných aktivít pre deti aj pre vás. 

Zdieľajte tento článok na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest